۲۷
دی

آرایش و گریم عروس

روز عروسی برای هر کس مهمترین روز زندگی اوست. اولین چیزی که یک عروس در تدارک جشن عروسیش برای آن برنامه ریزی می کند آرایشگاه است و از چند ماه قبل به فکر آرایش عروس خود است. در این روز تمام چشم ها به شماست و مدام جلوی دید دیگران و دوربین های عکاسی و فیلمبرداری می‌‌درخشید و این روز به یادماندنی در ذهن دیگران و در فیلم ها و عکس های عروسی ثبت خواهد شد. آرایش عروس یکی از مواردی است که می‌تواند به تنهایی 70 درصد بار این روز را به دوش بکشد. چرا که اگر شما از آرایشتان در روز عروسی راضی نباشید نه تنها در بزرگترین روز زندگی خود حس خوبی نخواهید داشت بلکه هر زمان که به عکس و فیلم عروسی تان نگاه کنید به یاد می‌آورید که می‌توانستید در این روز آرایش بهتری داشته باشید و زیباتر به نظر برسید و عکس های زیباتری برای تمام عمر ثبت کنید.

در انتخاب آرایشگاه عروس دقت کنید

– اکثر افراد در انتخاب آرایشگر به سابقه کار و قیمت گران او توجه می کنند. اما تجربه ثابت کرده بسیاری از آرایشگرانی که سابقه فعالیت زیاد دارند یا به اصطلاح اسم و رسم خوبی دارند همیشه بهترین کار را ارائه نمی‌دهند. شما باید در انتخاب آرایشگر عروسیتان تنها به مهارت او توجه کنید و حتی الامکان نمونه کارهای آرایش عروس او را ببینید.

 • اگر قرار است آرایش یا سبک خاصی را برای اولین بار امتحان کنید. مثلا اگر قرار است پوستتان را برنزه کنید، حتما از قبل از آرایشگرتان بخواهید این سبک آرایش را بروی صورتتان امتحان کند. ممکن است این سبک آرایش به چهره شما نیاید و در روز عروسی فرصت اینکه آرایشتان را تغییر دهید نخواهید داشت.
 • – حتما از علایق و سلایق خود، آرایشگرتان را مطلع سازید. درست است که شما به کار او ایمان دارید اما خودتان هم در مواردی دخالت کنید و به او بگویید چه چیز را بیشتر دوست دارید یا چه چیز بیشتر به شما می‌آید.- فاصله آرایشگاه تا آتلیه تان را در نظر بگیرید. اگر آرایشگاهی انتخاب کنید که خیلی دور باشد حتما به مشکل خواهید خورد.- برای دیدن نمونه کارهای آرایشگاه به آلبوم‌ها و عکس‌هایی که آرایشگر یا میکاپ آرتیست در اختیارتان می‌گذارد اکتفا نکنید و تا جایی که برایتان امکان دارد به دیدن مدل های واقعی عروس آن آرایشگر بروید.
 • در آرایش عروس این نکات را فراموش نکنید

  – سعی کنید اگر از ناخن مصنوعی استفاده می‌کنید خیلی ناخن هایتان را بلند انتخاب نکنید. ناخن‌های مصنوعی بلند هم قدرت کار کردن را از شما می‌گیرد و نمی گذارد به راحتی با دستانتان کار کنید و هم احتمال گیر کردن به لباس و جاهای دیگر و کنده شدن ناخن وجود دارد که افتادن ناخن تا انتهای عروسی باعث زشت شدن دست هایتان می‌شود.

  – اگر در شنیون موهایتان از موی مصنوعی استفاده می‌کنید موها را طوری انتخاب کنید که با رنگ موی خودتان کاملا مطابقت داشته باشد.

  – چهره تان را زیاد تغییر ندهید. این امر ممکن است ظاهری ناخوشایند برای مهمان ها و حتی همسرتان داشته باشد که چهره شما کاملا تغییر کند و در عکس ها نیز خیلی نمود خوبی ندارد. چرا که وقتی کسی در عکس ها شما را نشناسد و خودتان نیز خودتان را نشناسید از دیدن عکس‌ها لذت نخواهید برد.

  – از آرایش‌های تند و غلیظ برای روز عروسی خودداری کنید. آرایش غلیظ همیشه شما را زیباتر نمی کند و اتفاقا گاهی می‌تواند شما را بسیار زشت و ناخوشایند جلوه دهد.

  – روی مدل یا میکاپ یا یک عکس تاکید نکنید. از آرایشگرتان نخواهید که حتما شبیه آن عکس یا مدلی که شما می‌خواهید میکاپ را انجام دهد. ممکن است آن میکاپ یا مدل مو اصلا به فرم صورت و چهره شما نیاید، پس اجازه بدهید آرایشگرتان با توجه به مهارت و تجربه خود آرایشی را برایتان انجام دهد که به چهره شما می‌آید.

  – در آرایش عروس حتی الامکان از مد استفاده نکنید. مدها هر روز عوض می شوند و برای روز عروسی خیلی خوب نیستند. شما می‌خواهید عکس و فیلم های عروسیتان را تا آخر عمر نگه دارید. بهتر است همیشه این عکس‌ها برایتان تازگی داشته باشند و از مد نیافتند.

  عکس‌هایتان را هم در آرایش عروسیتان در نظر بگیرید. شما باید طوری آرایش کنید که در عکس‌ها هم زیبا جلوه کند. بهتر است از رژلب‌های پررنگ استفاده کنید که در عکس بیشتر نمایان است و باعث زیباتر شدن عکس می‌شود.

 • چه کار کنیم تا آرایش عروس تا پایان مجلس روی صورتمان بماند؟

  – پوستتان را پاکسازی کنید. پاکسازی پوست قبل از آرایش به بهتر و طولانی ماندن آرایش بر روی پوست بسیار کمک می‌کند. از آرایشگرتان بخواهید حتما قبل از میکاپ، پاکسازی پوست را برایتان انجام دهد.

  – زیرسازی خوب انجام دهید. از آرایشگرتان بخواهید تا بهترین کرم‌ها را برای زیرسازی آرایشتان استفاده کند و از کرم های گریم عالی برای این کار استفاده کند. همچنین استفاده از پودر فیکس پس از آرایش فراموش نشود.

  – یک کرم پودر و رژ در مجلس عروسی همراه خود داشته باشید تا در صورت  نیاز آرایشتان را تجدید کنید.

  قبل از رفتن به آرایشگاه این نکات را رعایت کنید:

  – شب قبل خوب استراحت کنید تا خستگی و بی خوابی در صورتتان نمایان نباش و آرایش بهتر روی صورتتان بنشیند.

  – غذای کامل و مقوی بخورید تا انرژی بیشتری داشته باشید. می توانید استثناها در این روز از یک نوشابه انرژی زا استفاده کنید و همراه خود در آرایشگاه مواد غذایی ریزی که آرایش عروس را خراب نمی کند مثل مغزها داشته باشید تا در طول کار آرایشگر میل کنید.

  – عطر زدن را فراموش نکنید. حسابی خودتان را در روز عروسی خوشبو کنید.

  – لبخندتان را در جلوی آینه تمرین کنید. تا در این روز مدام لبخند به لب داشته باشید. هیچ چیز تاثیر گذارتر از لبخند شما در روز عروسیتان نیست.